ALTYAPIMIZ

Güçlü Network Alt Yapısı

Tüm kiralık sunucu hizmetleri %99.99 Network Uptime garantisine sahip Netdirekt Veri Merkezinde barındırılmaktadır. Bu garanti eş zamanlı ve yedekli olarak çalışan Türk Telekom, Turkcell Superonline, Vodafone, Cogent, Seabone ve DE-CIX internet erişimleri sayesinde sağlanmaktadır.


Network ekipmanı olarak Brocade XMR/MLX ve Juniper MX/EX ürünleri tercih edilmiştir. 4 x 10 Gb Türk Telekom , 2 x 10 Gb Turkcell Superonline ve 2 x 10 Gb özel yurtdışı internet erişimleri veri merkezinin farklı güzergahlardan ( farklı santrallerden ) yedekli olarak gelmekte ve sonlandırılmaktadır.


İnternet erişimlerinin sonlandırıldığı Brocade XMR router 3.2 Tb trafik ve 2 milyar pps paket desteklemektedir. Yedekli Juniper EX serisi switchler ile sunucuların internet çıkışları sağlanmaktadır.

SPDNet İLE TANIŞIN

SPDNet sahip olduğu network ekipmanlarını ve sunucu donanımlarını Netdirekt Veri Merkezi’nde barındırmaktadır. SPDNet, sahip olduğu kuvvetli alt yapısı ve 10 yılı aşkın tecrübesi ile veri merkezinin vermiş olduğu %99,9 oranında “uptime” garantisi sunar.

7/24 İzleme ve Destek

Verimerkezimiz siz müşterilerimiz için 7/24 çalışmanıza uygun çalışma alanlarına sahiptir, bu alanlarda sürekli olarak verimerkezine ulaşabilir, fiziksel çalışmalarınızı yapabilirsiniz. 7/24 izleme ve Destek: Veri merkezlerimiz ve Network sistemlerimiz 7/24 izlenmekte ve kayıt altında tutulmaktadır. Tüm destek talepleriniz için çağrı merkezimiz sürekli olarak görev yapmakta olup ihtiyaçlarınız için ulaşabilmeniz için elimizden gelen desteği sunmaktayız.

İzleme sistemlerimiz sayesinde oluşabilecek hatalar en kısa sürede tespit edilmekte ve denetlenmektedir.

Kesintisiz İnternet Erişimi

Türkiye'nin en iyi veri merkezi altyapısına sahip Netdirekt verimerkezinde tamamı kendimize ait network ekipmanlarımız ve kendimize ait sunucu donanımlarımız üzerinde barındırmaktayız. Netdirekt Network alt yapısı ülkemizdeki en büyük verimerkezi alt yapısı durumundadır. Aktif 80 Gbit kullanım oranı ile rakipsiz kapasite ve kesintisiz internet erişimi sağlıyoruz. 2 Farklı santral üzerinden Türk Telekom, 2 farklı santral üzerinden Turkcell Superonline erişimine ek olarak Vodafone, Interoute, Cogent ve Level3 şirketleri ile de bağlı alt yapı üzerinden yedekli ve kesintisiz erişim sağlamaktadır.

Alt yapı donanımları Juniper ürünleri üzerinde kurulmuş yedekli network yapısı üzerinde 1Gbit – 10 Gbit interface sunabilir durumda.

En Geniş Aktif Datacenter Alanları

Datacenter , 2009 yılında İzmir'in konum olarak stratejik bölgelerinden bir tanesi olan Bornova - Işıkkent 'te kurulmuştur. Bölgenin en önemli özelliği enerji indirme merkezi olarak kullanmasıdır. Bu nedenlede enerjiye ulaşım kolay ve enerji problemleri açısından problemsiz bir bölgedir. Ayrıca konum olarak datacenter , İzmir Merkezine göre 60 metre yüksektedir. Buda olası sel felaketlerine karşı kullanım açısından daha uygundur.

Bina girişi itibari ile tamamen güvenlikli ve 7/24 elektronik ekipmanlar ile izlenen/kaydedilen bina siz müşterilerimize sürekli güvenlik sağlamaktadır.

Datacenter ve Ofis güvenliği bağımsız olarak 7/24 kaydedilmekte ve izlenmektedir. 5 Metre tavan yüksekliği, 50 CM yükseltilmiş döşeme ile dünya standartlarına uygun verimerkezi ortamı mevcuttur.